albanian-vips

MiReSeViNi ne albanian-vips FORUM.Besoj se do mbeteni te kenaqur.
 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KAKA TE MAN.CITY??/ OFERTA

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin-eNdRiTi
Admin


Numri i postimeve : 92
Join date : 02/02/2009
Location : in your HOMEPAGE

MesazhTitulli: KAKA TE MAN.CITY??/ OFERTA   Tue Feb 03, 2009 2:23 pm

243 milionë funte për Kaka? Milani pranon?Skuadra e Milanit ka njoftuar se ata janë duke shqyrtuar ofertën të cilën e ka bërë Manchester City për superyllin brazilian Kaka. Nga 243 milionë funtet, 108 milionë funte do të shkojnë në arkën e Milanit!


https://2img.net/h/i457.photobucket.com/albums/qq300/498763/f0116011222551_m.jpg
Ditëve të fundit ka spekulime të shumta në lidhje me ofertën që kanë bërë ‘pasanikët’ nga Mançesteri për të fituar shërbimet e yllit të Milanit. “Sky Italia” njofton se delegatët e Cityt i kanë shtuar edhe shtatë milionë euro ofertës primare, dhe tashëm ata ofrojnë 107 milionë euro për ta transferuar ish-Topin e Artë.

“Ne jemi duke shqyrtuar ofertën për Kaka. Manchester City ka dhënë një propozim dhe ne jemi duke e shqyrtuar. Kjo nuk do të thotë se e kemi pranuar atë, por pas shqyrtimit do të vendosim për përgjigjen”, ka thënë drejtori i “Milan Channel”, Mauro Suma.

Ndërkohë mësohet se babai i Kaka ka udhëtuar për në Mançester, ndërsa një burim i besueshëm i ka thënë “Associated Press” se Milani është pajtuar, ndërsa mbeten të zgjidhen detajet ndërmjet lojtarit dhe Cityt.

Kaka i gatshëm të pranojë ofertën e Cityt

Sipas lajmeve të fundit të mediave angleze, Manchester City, e ka ngritur ofertën për Kaka në 243 milionë funte (271 milionë euro)

https://2img.net/h/i457.photobucket.com/albums/qq300/498763/kakab.jpg

The Sun ka shkruar se agjentët e brazilianit i kanë dhënë leje Cityt t’i drejtohet Milanit, gjashtë javë më herët, kur kishin parë se çfarë shume mund të ofrohet.

Oferta e re Cityt është ndarë kështu:

- 108 milionë funte për Milanin (oferta e mëhershme ishte 107 milionë euro)

- 108 milionë euro pagesat e Kakas, përfshirë edhe taksat. Kaka do të marrë të ardhura neto prej 13.28 milionë në vit, që i bie 255 mijë funte në javë.

- 27 milionë për komisionarët, ndërmjetësuesit dhe harxhimet tjera.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://albanian-vips.albanianforum.net
 
KAKA TE MAN.CITY??/ OFERTA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
albanian-vips :: SPORT :: FUTBOLL-
Kërce tek: