albanian-vips

MiReSeViNi ne albanian-vips FORUM.Besoj se do mbeteni te kenaqur.
 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gurabije me marmalate

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin-eNdRiTi
Admin


Numri i postimeve : 92
Join date : 02/02/2009
Location : in your HOMEPAGE

MesazhTitulli: Gurabije me marmalate   Wed Feb 18, 2009 3:19 pm

Përbërësit:
- 3 vezë,
- 1 gotë çaji sheqer,
- 1 margarinë,
- miell sipas nevojës.

Përgatitja:
Të gjitha këto i bashkojmë dhe formohet brumi. Brumi nuk duhet të
jetë shumë i trashë. I shtohet edhe sheqeri pluhur dhe 1 aditiv (‘pecivë’).
Pastaj e tërheqim në formë të rrumbullakët me shkop piteje, ndërsa me
gotë uji i bëjmë format dhe në mes i lyejmë me marmelatë. Pastaj i
kthejmë përgjysmë dhe skajet i shtypim me pirun. Kështu veprojmë
derisa të harxhohet krejt brumi. Piqen 20 minuta në 200°C.
Kur i nxjerrim, u hedhim sheqer pluhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://albanian-vips.albanianforum.net
 
Gurabije me marmalate
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
albanian-vips :: ART & KULTURE :: Arti i te gatuarit-
Kërce tek: