albanian-vips

MiReSeViNi ne albanian-vips FORUM.Besoj se do mbeteni te kenaqur.
 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 barcaleta pikante

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin-eNdRiTi
Admin


Numri i postimeve : 92
Join date : 02/02/2009
Location : in your HOMEPAGE

MesazhTitulli: barcaleta pikante   Tue Feb 03, 2009 2:05 pm

1--shkoi nje djal ne spital per te bere analizat.kur shkon atje sheh nje djale te vogel qe po qante.i thote ky ca ke qe po qan.i thote djali vogel kam ardhur qe te bej analizat e gjakut por vellai me ka thene qe do te me presin gishtin per te me ber analizat.kur ja nis me te qare ky tjetri.po ti ca ke?i thot djali vogel.po une kam ardhur qe te bej analizat e urines

2---nje dite ne spitalin e budallenjve dy budallenj bejne planin me u arratis.dhe ishin gjithsej 5 mure.ata e kalojne te parin,te dytin,te tretin,te katrin kur arrijne te i pesti shohin qe ishte i shembur.njeri nga ata i thote tjetrit:oboboo na u prish plani.hajde kthehemi

3--SALEN dhe FATOSIN i zuri nata rruges ato hyn me nje hotel dhe ne kat te pare u fut NANO ne te dytin BERISHA te zotet e hotelit than se si kishin hyre pa paguar dhe kapen ate te katit te pare (NANON) dhe e rrahen.Te nesermen keto fjeten perseri dhe keto rrahen prap NANON.NANO i thot BERISHES se e kishin rrahur dhe BERISHA i thot te nderrojne vendet por kur erdhen pronaret thane gjynah ky i katit te pare ec rrahim ate te katit te dyte dhe rrahen prap NANON


4--Nje burri i bie goma e bicikletes dhe hap krahun per te mos penguar trafikun.Aty prane kalon nje makine tip Ferrari.Ky burri e shikon dhe e ndalon e i thote:
Brenda mundesive a ka mundesi te me terhiqni deri ne servisin me te afert.
Shoferi:Ok pa problem fare.
Burri:Por me nje kusht :Kur Ti bie un ziles ule shpejtesine
Shoferi:Ok ne rregull!
Ne semaforin e rradhes perkrah makines tip Ferrari ndalon nje BMW M6.
Per Te Treguar Fuqine e Makinave Shoferi i Ferrarit I Thote Atij Te BMW
-Si Thua Per Nje Gare ???
-Shoferi BMW:OK ne Rregull deri ne semaforin tjeter.Kush Kalon i pari fiton!
-Ok
-Ok
Me Ndezjen e Drites Jeshile Nisen Qe Te Dyja Makinat
Ne Gare e Siper Nje Patrrule Policie Konstaton T Dy makinat qe po ecnin jashte normave te lejuara...
Policia nuk e merr mundimin ti ndjeki...
Pasi kthehen ne komisariat polici kryesor i patrrules raporton tek shefi:
-Z.Shef:Do Te Le Punen Se Nuk Mund Te Vazhdoj Dot Me Keshtu...
-Shefi:Po Pse ? Ti Je Nje Nder Policet Me Te Mire Te Rajonit!
-Polici:Me Ate Qe Kam Pare Sot Nuk Me Vihet Me Ne Pune!Do Ta Le Punen!
-Shefi:Pse?Cfare Ke Pare Sot?
-Polici:Nje Gare Ne te cilen mernin pjese 2 makina nje Ferrari Dhe Nje BMW,por qe garonin jasht normave te lejuara...ishin me mbi 200 km/h
-Shefi:Ku Qendron e Keqja Ktu?Fare Mir Mund Ti Kishe Ndaluar Me Gjobe!
-Polici:Ate Do Beja Po Kur Pash Nje Burr Me Biciklete Mbrapa Qe I Binte Ziles Per Parakalim Aty E humba Fare...


5--NA ISHTE NJE HERE AMERIKANI SHQIPTARI DHE GJERMANI. ATA THAN KUSH MUNDET TE RRI NE SHKRETETIR PA NGREN DHE PA PIR DO TA MARRI NJE CEK DHE KUSH SMUNDET ME LE TE THERRAS NE KETE NUMER . SHKOI AMERIKAN DHE NDEJTI VEC TRI DIT EDHE GJERMANI VEC DY DIT KUR SHKON SHQIPTARI BEHEN NJE MUAJ DY MUAJ DHE SHKOJN TA SHIKOJN A MOS KA VDEKUR. KUR SHKOJN E SHOHIN DUKE I REN KOKES ME NJE DRU E DUKE THEN : A BRE QYSH E HARROVA NUMRIN E TELEFONIT

6--Nje djali i kishte zen koka morra e nuk i`u hiqnin, dhe nje morr dilte perdit tek maja e hundes e i thoshte:
Ckemi kapo, qef ktu ohoh.
E ky shkon te doktorri e i tregon problemin. Doktorri i thot do shkosh ne Pol te Veriut e aty do te ngrijn morrat nga ftohti e me nje te shkundur do te bien.. Shkon ne Polin e Veriut e vishet me nja 4 pallto e i del morri te hunda e i thot:
Ckemi kapo, qef ktu, tu bo ski ktu ohoh.
Kthehet prap te doktorri kshu me ndodhi, e doktorri i jep nje recet tjeter i thot:
Do shkosh ne Ekuador, aty esht nxeht e morrat do te digjen. niset ky ne ekuador dhe rri ne mes te vapes me rroba banjo kur i del morri prap e i thot:
Ckemi kapo, qef ktu, plazh ktu oohoh.
nxehet djali e i thot doktorrit me bej derman se te vrava. doktorri e pyet: ne shtepi kur iken e merr urbanin? po-ja kthen djali. mir thot doktorri- do shohesh nje njeri qe e ka koken e madhe e do ta perplasesh koken me te sa te kesh fuqi, kshuqe morrat e tu te ikin te koka atij.e mir niset djali hypen ne urban, dhe shikon njerin me kok te madhe, merr vrull dhe i bie me sa forc te kishte. Te dy ne tok te trullosur, kur i del morri prap te maja hundes djalit e i thot:
Ckemi kapo, ohoo plasi lufta ktej nga ne, mir qe na u vran ca por kapem dhe 300 rob te tjere
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://albanian-vips.albanianforum.net
 
barcaleta pikante
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
albanian-vips :: Forum i lire :: BARCALETA-
Kërce tek: