albanian-vips

MiReSeViNi ne albanian-vips FORUM.Besoj se do mbeteni te kenaqur.
 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bletet e droguara me kokaine sillen si njerezit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin-eNdRiTi
Admin


Numri i postimeve : 92
Join date : 02/02/2009
Location : in your HOMEPAGE

MesazhTitulli: Bletet e droguara me kokaine sillen si njerezit   Tue Feb 03, 2009 9:36 pm

Bletet e droguara me kokaine sillen si njerezit


Ato janë mjaft shoqërore, kanë një sistem të ndërlikuar komunikimi dhe ndihen krenare. Por tani është zbuluar se bletët ngjajnë edhe më shumë me njerëzit në një anë që më parë ishte anashkaluar: ato sillen po njësoj si ne nën influencën e kokainës. Shkencëtarët australianë kanë zbuluar se bletët që kanë marrë kokainë, bëjnë një kërcim energjik dhe “flasin” me shoqet e kosheres. Në momentin që efekti i kokainës kalon, ato bëhen “të ftohta” me koleget e punës. Kërkimi është kryer në universitetin “Macquarie” dhe profesori që ka drejtuar grupin ndihet mjaft krenar për këtë zbulim të rëndësishëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://albanian-vips.albanianforum.net
 
Bletet e droguara me kokaine sillen si njerezit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
albanian-vips :: Forum i lire :: Kuriozitete-
Kërce tek: