albanian-vips

MiReSeViNi ne albanian-vips FORUM.Besoj se do mbeteni te kenaqur.
 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 MAKINA fluturon siper KISHES

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin-eNdRiTi
Admin


Numri i postimeve : 92
Join date : 02/02/2009
Location : in your HOMEPAGE

MesazhTitulli: MAKINA fluturon siper KISHES   Tue Feb 03, 2009 9:04 pm

Një makinë fluturoi në çatinë e kishës


Zjarrfikësit dhe ndihma e shpejt nuk kanë mundur të besojnë në sytë e tyre kur mbërritën në vendin e fatkeqësisë së një shoferi në lindje të Gjermanisë.

Për të mbrëmë morën thirrje për shpëtim. Ajo që i priti më shumë i ngjasonte montimit spektakolar të kastaderit nga ndonjë film me shumë aksione, se sa fatkeqësisë së automobilit në qytezën e qetë Limbah Oberfrona. Kështu, makina "Shkoda Oktavia" e shoferit 23 vjeçar thjeshtë ishte vendosur në çatinë e lartë shtatë metra të kishës lokale. Tërë ngjarjen e vëzhguan dy policë të cilët pritnin në semaforin e kuq. Makina SHKODA përnjëherë me shpejtësi të madhe kaloi pranë tyre, shoferi nuk arriti ta kapë kthesën, doli nga bankina dhe me automobilin hasi në një beden që me siguri ishte si një trampolinë piste. Makina SHKODA fluturoi 35 metra në ajër,kurse aventura e shoferit 23 vjeçar përfundoi me parkimin nga e para në çatinë e kishës. Makinën SHKODA që më pas me vinç e zbritën në tokë, është shkatërruar tërësisht, por shoferi për fat e përjetoi fatkeqësinë, ndonëse me lëndime të rënda. Autoritetet tani i presin rezultatet e testimit për alkoolin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://albanian-vips.albanianforum.net
 
MAKINA fluturon siper KISHES
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
albanian-vips :: Forum i lire :: Kuriozitete-
Kërce tek: