albanian-vips

MiReSeViNi ne albanian-vips FORUM.Besoj se do mbeteni te kenaqur.
 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 A E DINI SE:

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin-eNdRiTi
Admin


Numri i postimeve : 92
Join date : 02/02/2009
Location : in your HOMEPAGE

MesazhTitulli: A E DINI SE:   Tue Feb 03, 2009 4:50 pm

a e dini se pse kur ka vetetim drita del para bubullimes?
ajo ndodh se drita ka shpejtesin me te madhe se zeri keshtu qe pas disa sekundash do te degjojm zerin. drita ka reth 300.000 km/s kurse zeri 332 m/s , dallimi eshte rreth 1.000.000 ( 1 milion )

a e dini se ne lumin me te madh ne bot amazona i gjith lumi eshte i embel vetem ne nje pjes eshte me krip.

a e dini se nje grua kineze 60 vjet e ka mbajtur beben e saj ne mitren e vet. ncnnc gjuna hahaha

A E DINI SE NJERIU NE JET TRURIN MUND TA SHFRYTZOJ ME SE SHUMTI DERI NE 5%

A e dini ju se rrezet e diellit arrijn ne toke per 8 min e 20 sec.

A e dini se Leopardi arrin shpejtesin maksimale të vrapimit 96Km në Orë?

a e dini se filmi me i gjate ne bote eshte 20h

a e dini se perse i thuhet njeriut shendet kur teshtin ? SEPSE ne ato momente zemra e tij ndalon

A e dini se nje pinguini i duhet rreth tre ore per te kaluar horizontalisht mbi nje balene.

a e dini ju se mosha e tokes eshte 4 600 000 000

a e dini se ne zelanden e re jetojn 7 milion njerez e 70 milion dele

A e dini se njeri eshte me i gjat ne mengjes se gjat dites ? PSE? Sepse duke fjetur musukjt pushojn dhe zgjaten.

A e dini njeriu me i shendosh eshte 884 kile.

A e dini se PUMA vrapon per 1-ore 360 ne ore cudticme por e vertete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://albanian-vips.albanianforum.net
 
A E DINI SE:
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
albanian-vips :: Forum i lire :: Kuriozitete-
Kërce tek: